הינך נמצא כאן

לטיפ הבא >

לטיפ הבא >

עדויות אישיות

 
 
.

עדויות אישיות ודוגמאות ממקומות עבודה שהטמיעו חיים פעילים ובריאים בסביבתם

 

בחודש נובמבר 2013 נערך שבוע אפשריבריא במרכז הרפואי אסף הרופא, במהלכו נערכו פעילויות, הרצאות, דוכנים והדרכות בנושאי חיים פעילים ובריאים, סדנאות ואימוני כושר, לעובדים, מבקרים ולקהל הרחב. מאחורי שבוע הבריאות עומד הרעיון להפוך את בית החולים "אסף הרופא" לבי"ח מקדם בריאות. החידוש הוא בכך שהפעילויות במסגרת שבוע הבריאות מיועדות לא רק לעובדים, אלא פתוחות לציבור הרחב. בנוסף, בית החולים צפוי בהמשך הדרך לפעול גם מחוץ לכתליו, כלומר לעבוד בקהילה מול מתאמי הבריאות העירוניים ולתת הכשרות על פי צרכים שיזוהו (הרצאות בבתי ספר, במקומות עבודה ועוד).

שבוע הבריאות באסף הרופא - כתבת וידאו

לפרטים נוספים על הפעילויות השונות של אסף הרופא.

 
פעילות שבוע הבריאות באסף הרופא
 

המועדון החיפאי - כתבת וידאו

לפרטים על המועדון החיפאי למקומות עבודה

 
 

בחברת מזון באזור השרון החליטו העובדים יום אחד על רעיון שיעזור להם לשמור על חיים פעילים ובריאים יותר. הם לקחו דף גדול ולבן, תלו אותו על הקיר, רשמו את השמות שלהם והתחילו לתעד – כמה כל אחד הצליח לרדת במשקל? כמה פעילות גופנית הוא ביצע? כמה עלה במדרגות? כמה הלך בחוץ? כל מספר תועד ומדי שבוע עשו העובדים תחרות ידידותית ביניהם. מי ניצח? "כולנו", הסביר דוד, עובד בחברה. "התחרות התחילה בינינו, עד שהבנו שזה פשוט עוזר לנו להיות פעילים יותר".

 

אפשריבריא בשטח: מקבץ עדויות מצולמות ממקומות עבודה שונים

 

תרבות ארגונית מקדמת בריאות היא אלמנט חשוב בהצלחת התכנית. "בזכות שהעבודה לא מתנהלת כפס ייצור, אלא סומכים עלינו ונותנים לנו לשלב פעילות גופנית גם במהלך יום העבודה, אנחנו מצליחים להתמיד", מספר רועי, עובד בחברת הייטק בצפון הארץ. "זה נכנס לחלק מהשגרה שלא מציקים לעובד כל הזמן לגבי דדליינים, אלא סומכים עליו ונותנים לו להשקיע גם בעצמו".

 
פעילות גופנית בזמן ההפסקה בחברת אגד
 

התמיכה של מקום העבודה בעובדים היא חשובה. עובדים שזכו לתמיכה ועידוד מההנהלה הצליחו להתמיד יותר בתכנית ובאופן כללי הרגישו טוב יותר. "דואגים לעובד ולא רק לעבודה", מסבירה אביבה, עובדת חברת מזון בשרון. "לא באתי לכאן רק לעבוד ולהתראות, אלא נותנים לי להרגיש שאני חשובה, שהבריאות שלי חשובה. אם אני מצליחה בזכות משהו, זה בזכות העידוד במקום העבודה".

 
רוקדים זומבה עם כל החברות אחרי העבודה בעיריית חיפה
 

במוסד ביטחוני במרכז הארץ הקימו קבוצת עובדים שעוסקת יחד בפעילות גופנית. הקבוצה הוקמה בזכות כך שכולם עובדים יחד במקום העבודה ובתמיכת הארגון וכיום הם מתאמנים יחד, מתחרים יחד ובאופן כללי, שומרים על חיים פעילים ובריאים יחד. "הצטרפתי לקבוצה וזה היה מאוד מחייב. זה נתן לי הרבה כוח", הסביר זיו, עובד בארגון.

 

מחקרים מראים שהרבה יותר קל להתמיד בהתנהגות בריאה יותר יחד. לכן, בחברת מזון במרכז הארץ הפעילו לעובדים סדנאות תזונה בריאה יותר יחד, בקבוצות. ככה, יכלו חברי אותה המחלקה לשבת יחד בסדנה ולעבור את החוויה יחד, תוך תמיכה אחד בשני, במקום העבודה עצמו. "לבד לא הייתי מצליח, אבל בזכות התמיכה שקיבלתי במקום העבודה מהחברים – הצלחתי", שמח ערד, אחד העובדים.

 
לומדים על תזונה בריאה
 

בחברת הייטק בצפון מגיעה פעם בשבוע תזונאית למקום העבודה כדי לעזור לעובדים לאכול בריא יותר. העובדים לא צריכים להרחיק לכת ויכולים לפגוש אותה במהלך יום העבודה. "זה ממש מקל עלי שזה משתלב במהלך יום העבודה ועוזר לי להתמיד", אומר בוריס, עובד בחברה. והתזונאית? מספרת שהיומן שלה עמוס מאוד בעובדים שמנצלים את הכלי שמעמידה החברה לרשותם.

 

בעיריית חיפה רצו לעזור לעובדים להיות פעילים יותר. מה הם עשו? חילקו להם מד צעדים (פדומטר). מד הצעדים מאפשר לעובד לקבל מדידה כמותית של מספר הצעדים שהוא צועד ביום. בעירייה דיווחו שתוך מספר ימים בלבד הנושא הפך להיות שיחת המסדרון הכי חמה. "כל אחת שאלה אותי כמה צעדים עשיתי כבר היום והשווינו", סיפרה אירית, עובדת בעירייה. "התחלנו לעשות תחרויות בינינו – לקום יותר פעמים מהכיסא, ללכת למדפסת, לחזור ולהסתובב", הוסיפה גליה, עובדת אחרת. גם זמן רב אחרי שחולקו מדי הצעדים, העובדים עדיין מדברים על הנושא וכבר למדו להעריך לבד את כמות הצעדים שהם צריכים לעשות ביום כדי לשמור על הבריאות.

 

מחקרים מראים שהרבה יותר קל להתמיד בהתנהגות בריאה יותר יחד. לכן, בחברת מזון במרכז הארץ הפעילו לעובדים סדנאות תזונה בריאה יותר יחד, בקבוצות. ככה, יכלו חברי אותה המחלקה לשבת יחד בסדנה ולעבור את החוויה יחד, תוך תמיכה אחד בשני, במקום העבודה עצמו. "לבד לא הייתי מצליח, אבל בזכות התמיכה שקיבלתי במקום העבודה מהחברים – הצלחתי", שמח ערד, אחד העובדים.

 

חולצות, שוברים למסז'ים מפנקים, אימוני כושר בחינם ועוד שלל דברים הם רק חלק מהפרסים והתמריצים שמקבלים עובדים במקומות עבודה מקדמי בריאות כדי לעודד אותם להמשיך. "נכון שבסופו של דבר מה שחשוב זה הפעילות, אבל הפרסים עוד יותר מעודדים", מסביר ולדימיר, עובד בחברה כלכלית בדרום הארץ. בחברה אחרת, בתחום הביוטכנולוגיה, עורכים בין העובדים תחרויות נושאות פרסים מדי חודש.

 

במגדל העמק החליטו להוציא את כל המשקאות הממותקים מישיבות העבודה במוסדות העירוניים (עירייה, מתנ"ס ועוד). גם באשדוד החליט ראש העירייה כי בישיבות יוגש כיבוד בריא בלבד. העובדים עצמם שמחים שמקום העבודה דואג לבריאות שלהם. "המשקאות הממותקים וכל הבורקסים שהיו בישיבות היו פיתוי מבחינתי. זה על השולחן אז אני אוכל, ואם זה לא על השולחן, זה לא חסר לי", מסביר דוד, עובד עיריית אשדוד. "המסר שהעירייה, כמקום עבודה, מעבירה לי בהגשת מים בלבד זה שאכפת ממני", מוסיפה ראומה, עובדת עיריית מגדל העמק.

 
כיבוד בריא בישיבות

רוצים רעיון לאפשר לעובדים לבצע פעילות גופנית בשעות שנוחות להם וגם שהם יהיו יותר פרודוקטיביים? הנה דוגמה מעיריית קריית גת. במתנ"ס העירוני יכולים העובדים "לאחר" בשעה לעבודה, פעם בשבוע, כדי לבצע פעילות גופנית במגרש הספורט שנמצא בסמוך. "אני מגיעה אחרי זה רעננה ומלאת מרץ לעבודה", מספרת רונית, עובדת המתנ"ס.

 
 

לפעמים כל מה שהעובדים צריכים כדי להצליח זה לעבוד בשיטת הצעדים הקטנים. אם קובעים יעדים גדולים מדי, העובד יהיה מתוסכל מהר מאוד ולא יצליח להתמיד. "בחברה הצבנו לכל עובד מטרות ריאליות, קטנות, שקל להגיע אליהן, כדי לשאוב עידוד", מסביר רונן, עובד של חברת מזון במרכז הארץ. "התחלתי ממטרה צנועה של להוריד מספר קטן מאוד של ק"ג, למרות שעודף המשקל שלי גדול יותר, והצלחתי. זו תחושה נהדרת".

 

אחד הצעדים שננקטו במשטרת ישראל כדי להפוך את התזונה בארגון לבריאה יותר היה לפתוח את החוזים מול ספקי המזון ולהכניס מרכיבים בריאים יותר. בנוסף, נקבעו בשיתוף עם השוטרים ואנשי המקצוע יעדים שבהם על היחידות השונות לעמוד. בחברת הייטק בחיפה הכניסו לצד הבורקסים והמזון המטוגן גם עמדות בריאות יותר, תוך הצבת יעדים ברורים של אחוז מסוים מהעובדים שיעשו שימוש בעמדות הללו תוך פרק זמן קצר.

 

תמיכה של ההנהלה בעובדים היא מפתח חשוב להצלחת תכנית לחיים פעילים ובריאים במקום העבודה. בחברת הפצה בינלאומית העידוד של המנהלים הוא שנתן את הרוח הגבית לעובדים להצליח. "השתתפנו במירוץ נייקי והמנהלים כל הזמן דחפו אותנו ולמחרת ממש הריעו לנו", סיפרה אחת העובדות. "התמיכה של ההנהלה יוצרת את התחושה שכולם שווים ושההנהלה מבינה את החשיבות של הנושא", סיפרה עובדת בחברת תשתיות.

 

בחברת כוח אדם במרכז הארץ התחילו בשנה האחרונה לערוך אירועי פעילות גופנית קבוצתיים לעובדי החברה. מה שדחף את ההנהלה ליזום את המהלך הוא אחד המנהלים הבכירים שהיה "מכור" לעניין וסחף את כולם אחריו. "הוא נתן דוגמה אישית לכל ההנהלה וגם לעובדים", מספרת עובדת בארגון. "היה בזה נאה דורש נאה מקיים".

מתיחות בזמן הישיבה בבנק דיסקונט
 

רחל, עובדת בחברה שעוסקת בעניינים מנהליים מסבירה כי מה שעזר לה לבצע קצת יותר פעילות גופנית במהלך היום זה פשוט להחנות את הרכב קצת יותר רחוק ממקום העבודה. "אני הולכת כל בוקר עשר דקות מהחניה למשרד, אז במשך חמישה ימי עבודה הרווחתי עוד 50 דקות של פעילות", היא מסבירה.